2 czerwca w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu odbyło się spotkanie poświęcone programowi Biznes Oświata Nauka (BON).
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Fundacji Opolskiej Izby Gospodarczej – prezes Andrzej Drosik oraz członek zarządu Bartosz Ryszka. Obecni byli również naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola Aleksander Iszczuk, dyrektor MCWE Bronisława Ogonowski oraz doradcy zawodowi.
Program BON ma na celu przybliżenie uczniom i studentom oferty regionalnego rynku pracy oraz zachęcenie ich do korzystania z praktyk, staży, a także podejmowania pracy dorywczej i wakacyjnej.
Przedsiębiorcy uczestniczący w programie mają możliwość dzielenia się z młodymi ludźmi swoim doświadczeniem, wiedzą oraz praktycznym spojrzeniem na prowadzenie działalności gospodarczej i rozwój kariery zawodowej.
Spotkanie było okazją do omówienia dalszej współpracy na rzecz skutecznego łączenia świata edukacji, nauki i biznesu oraz wspierania młodych ludzi w podejmowaniu świadomych decyzji zawodowych.









